Diety zyskujące na popularności – 3 przykłady

Dieta diecie nierówna. Nie zawsze mają one również prowadzić do uzyskania tego samego celu. Co do zasady jednak, celem diet jest poprawa samopoczucia oraz zrzucenie nadprogramowych kilogramów.

Warto byłoby zatem przyjrzeć się dietom, które coraz bardziej zyskują na popularności.

Dieta wolumetryczna

Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszy się dieta wolumetryczna. Jej podstawowym i jednocześnie najważniejszym założeniem jest to, iż należy jeść większe ilości produktów, które są niskokaloryczne. Pozwala to oczywiście na utratę zbędnych kilogramów, ale bez uciążliwego uczucia głodu. Bardzo istotne jest to, aby sięgać po produkty bogate w wodę, takie jak na przykład arbuz. Na długo zapewniają one poczucie sytości. Więcej na temat diety wolumetrycznej znajdziesz w portalu kaloria.pl.

A może dieta keto?

Dieta keto dosyć mocno różni się od diety wolumetrycznej. Nie zakłada ona bowiem spożywania wyłącznie niskokalorycznych produktów. Najważniejszym jej założeniem jest mocne ograniczenie produktów bogatych w węglowodany. Główny nacisk kładziony jest na spożywanie tłuszczy. Dieta keto polecana jest nie tylko w celu schudnięcia, ale również w celu walki z niektórymi chorobami. Mowa tu chociażby o padaczce. Ważne jest jednak to, aby jej wprowadzenie skonsultować z lekarzem.

Poznaj dietę SIRT

Dieta SIRT stała się popularna dzięki znanej na całym świecie wokalistce Adele, która dzięki niej schudła. Zakłada ona wysokie spożycie produktów, które są bogate w tak zwane sirtuiny. Należą do nich przede wszystkim warzywa i owoce, zwłaszcza zielone liściaste. Dieta sirtuinowa składa się z kilku etapów. W początkowym dwa posiłki mają mieć formę koktajli. Najlepiej jeżeli będą to koktajle z dodatkiem zielonych roślin, takich jak na przykład jarmuż czy seler naciowy.