Bieganie – hobby, które daje dodatkowe korzyści

Bieganie jest dość popularnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jest to jeden z bardziej popularnych sportów. Można je wykonywać przy każdej pogodzie, a do rozpoczęcia uprawiania tego sportu nie potrzeba wiele.

Wystarczą dobre buty i jakiś komfortowy strój sportowy.

Bieganie – nie tylko hobby

Bieganie to aktywność fizyczna, którą możemy potraktować jako hobby. Jednak nawet w takim przypadku skorzystamy na regularnym uprawianiu tego sportu. Bieganie przynosi wiele korzyści. Należą do nich: lepsza kondycja, zwiększenie odporności organizmu, a także możliwość pozbycia się kilku kilogramów. Bieganie nie wymaga dużego przygotowania, a uprawiać je można praktycznie w każdym miejscu. Las, park, czy miasto – wszędzie znajdzie się miejsce do skorzystania z tej formy aktywności fizycznej.

Jakie korzyści daje bieganie?

Z regularnym uprawianiem tego sportu wiąże się wiele pozytywnych aspektów. Dzięki bieganiu zmniejsza się ryzyko chorób serca, a także wzmocnione zostają stawy. Bieganie wydłuża także życie oraz redukuje ryzyko niektórych nowotworów. Dzięki codziennemu bieganiu wzmocnieniu ulegają kości, co sprawia, że jest mniejsze ryzyko wystąpienia osteoporozy. Jedną z korzyści, jakie daje bieganie jest także poprawa nastroju. Dzięki tej aktywności następuje wyrzut serotoniny, czyli tak zwanego hormonu szczęścia. Dzięki bieganiu zwiększa się też pewność siebie.

Czy bieganie odchudza?

Powszechnie uznaje się, że tak. Dzięki bieganiu tracimy około 62 kcal przy każdym przebiegniętym kilometrze. Liczba ta zostaje zwiększona w trakcie intensywniejszego treningu. Dodatkowo uprawianie tego sportu sprawia, że mięśnie stają się mocniejsze, a sylwetka nabiera opływowego kształtu.